Lekcja okolicznościowa - Halloween

Przedszkolaki brały udział w cyklu lekcji kulturowych związanych ze świętem Halloween obchodzonym w krajach anglojęzycznych. Podczas tych zajęć nauczyciel opowiedział o historii tego święta, zademonstrował przy użyciu piosenki rytuał jaki dzieci tego dnia wykonują – chodzą do sąsiadów, pukają do drzwi (knock, knock) i wypowiadają Trick or Treat (cukierek albo psikus), jak również przyniósł realia, elementy kostiumów, przebrań – które cieszyły się największym powodzeniem. Ponadto, ostatnia grupa stworzyła pajączki – wykonane zostały z kreatywnych drucików, pomponików, samoprzylepnych oczek i kapelusików. Grupa 5- latków w dwóch drużynach robiła mumie ze swoich koleżanek, owijając je papierem toaletowym. Dzieci słuchały i oglądały nagrania związane z tym świętem, śpiewały piosenki. „Nauczanie zagadnień kulturowych związanych z danym obszarem języka angielskiego stanowi integralną, nieodzowną część procesu nauczania języka. Poprzez poznawanie historii, tradycji i zwyczajów w innych krajach, ze szczególnym uwzględnieniem państw anglojęzycznych, kształtujemy w uczniach świadomość językową, a jednocześnie postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.”