Świętowanie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Działania związane z przygotowaniami do 100 - lecia Odzyskania Niepodlaegłości w naszym przedszkolu rozpoczęły się z dużym wyprzedzeniem i trwały ponad rok. Uczestniczyliśmy w różnych ważnych wydarzeniach, uroczystościach, braliśmy udział w przeglądach piosenek patriotycznych i wielu innych zajęciach związanych z tematyką. Dopełnieniem była realizacja Ogólnopolskiego projektu "Piękna nasza Polska cała". W ostatnich dniach tuż przed świętem Odzyskania Niepodległości dużo działo sie w naszym przedszkolu. Wzbogaciliśmy  wiadomości poprzez zajęcia, filmy edukacyjne  dotyczące historii naszego kraju, wzięliśmy udział w pokazie mody patriotycznej. Posadziliśmy drzewko pamięci - dąb na placu przedszkolnym. Ponadto gościliśmy w naszym przedszkolu żołnierza obrony terytorialnej- Pana Jacka Golwieja oraz Pana wójta- Andrzeja Lipkę. Dzieci zaprezentowały gościom swoje niezwykle piękne stroje, piosenki a także złożyliśmy Panu Wójtowi podziękowania za współpracę i działania  skierowane na rzecz naszego pprzedszkola.

9 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu seniorów z Dziennego Domu Seniora z Hołowczyc. Grupa 5 latków pod kierunkiem Pani Maryli Hackiewicz przygotowała inscenizację dotyczącą historii zaborów i odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. O godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski.  Była to chwila niezwykle doniosła i wzruszająca. Następnie podsumowując wiadomości dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy po Polsce poczym udaliśmy się na plac zabaw gdzie odpalone zostały biało-czerwone race. Dopełnieniem tak uroczystego dnia były deserki dla dzieci w barwach narodwych. Te dni i wyarzenia zostaną na długo w naszej pamięci.